Ми дбаємо про найцінніше

Відновлення після інсульту завжди включає ЛФК та ​​масаж для нормалізації системи кровообігу


Статті

Інсульт — це гостре порушення кровопостачання головного мозку, яке виникає через тромбоз, оклюзію, закупорювання судини (ішемічний інсульт) або через розрив (геморагічний інсульт) судин головного мозку, що призводить до гострого кисневого дефіциту в органах, до загибелі тисяч нервових клітин та нейронних сполук. Ішемічний інсульт (згідно зі статистикою, близько 80% випадків) розвивається при тромбозі або емболії артерій, а геморагічний — при крововиливі в мозок та в його оболонку через розрив аневризми або внаслідок різкого підвищення артеріального тиску. Симптоми, ознаки інсульту точно визначають раптова слабкість та оніміння в кінцівках (зазвичай з якоюсь однією зі сторін тіла, переважно з лівої), порушення мовлення, втрата координації, запаморочення, сильний головний біль та сплутаність свідомості. Наслідки інсульту залежать від локалізації травми та масштабу ураження: можливі опорні та рухові дисфункції, паралічі, парези, когнітивні розлади, проблеми з прямою мовою та ковтанням слини/їжі/рідини. Без екстреної медичної допомоги інсульт часто призводить до інвалідності або навіть до драматичного фіналу, тому життєво важливо вчасно розпізнати симптоми і негайно викликати швидку допомогу. Ефективна та цілеспрямована реабілітація пацієнта передбачає медикаментозну терапію, фізіотерапію, логопедичну та психологічну підтримку для максимального та якнайшвидшого відновлення втрачених функцій. Найбільш результативне відновлення після інсульту завжди включає ЛФК та ​​масаж для нормалізації роботи органічної системи кровообігу. Саме такі елементи програми реабілітації найчастіше й переважно застосовує невролог та його помічники, які обслуговують приватний пансіонат для літніх людей похилого віку «Єдиний Центр» (Одеса, Кривий Ріг, Черкаси, Київ).

Реабілітація після інсульту застосовує ЛФК: чому для оздоровлення пацієнта настільки важливою є лікувальна фізкультура??

Лікувальна фізкультура (ЛФК) — це насправді ключовий елемент реновації після ішемічного, субарахноїдального, кардіоемболічного та геморагічного інсульту. Фізична активність у такому форматі дозволяє відновити рухові функції, що були втрачені після загострення серцево-судинної патології. Також ЛФК запобігає потенційним ускладненням і помітно покращує якість життя пацієнта. Справді, після інсульту пошкоджені ділянки мозку тимчасово втрачають контроль над м’язами, що призводить до слабкості, паралічів, порушення координації та контрактур (обмеження рухливості суглобів).

Крім усього іншого, ЛФК стимулює нейропластичність — здатність мозку перебудовуватися та частково компенсувати втрачені функції за рахунок здорових зон, які організм зберіг.

Регулярні вправи ЛФР під контролем фізіотерапевта:

  • Відновлюють силу та рухливість в уражених кінцівках;
  • Поліпшують кровообіг, знижують ймовірний ризик тромбозів та пролежнів;
  • Підвищують стійкість при ходьбі, запобігають падінню;
  • Знижують спастичність (патологічна напруга та скутість м’язів);
  • Тренують рівновагу та дрібну моторику (наприклад, охоплення предметів рукою);
  • Підтримують та стабілізують роботу ослабленої серцево-судинної системи;
  • Борються з депресією за допомогою вироблення ендорфінів, морфінів та дофамінів та завдяки поверненню самостійності у побуті та гігієні.

Резюмуємо:

Програму ЛФК розробляють невролог, реабілітолог та фізіотерапевт з урахуванням актуального стану гостя, який оселився у приватний геріатричний санаторій «Єдиний Центр» для відновлення здоров’я. Як правило, курс ЛФК починається з пасивних рухів (коли кінцівки розробляє фахівець). Потім поступово здійснюється перехід до інтенсивних вправ, коли успішно використовуються спеціалізовані тренажери, ходунки та інші пристрої. Систематичні заняття прискорюють відновлення після інсульту та знижують ймовірність рецидиву.

Реабілітація після інсульту застосовує масаж: чому для реновації кровообігу настільки важливими є мануальні практики?

Масаж у післяінсультній реабілітації відіграє критично важливу роль саме завдяки його здатності відновлювати фізіологічний кровообіг, що безпосередньо пов’язане з процесом відновлення нервової тканини. Нагадаємо, що при інсульті порушується не тільки мозковий кровотік, а й периферичний кровообіг у паралізованих кінцівках, що веде до гіпоксії тканин, м’язової атрофії та утворення тромбів.

Мануальні практики (класичний, лімфодренажний, точковий масаж) механічно стимулюють судини, прискорюють мікроциркуляцію та доставку кисню до пошкоджених тканин та м’язових сполук.

У чому полягає безперечна користь, яку приносить організму пацієнта професійний масаж?

  • Поліпшується трофіка тканин — поживні речовини активніше надходять у ослаблені м’язи, корисні елементи уповільнюють атрофію м’язів;
  • Знижується спастичність — за рахунок розігріву та розтягування м’язів зменшується патологічний гіпертонус, який перешкоджає нормальній активності;
  • Активується венозний відтік — запобігають набрякам, що часто виникають у лежачих хворих;
  • Запускається нейропластичність — посилення кровотоку в паралізованих областях створює умови для формування нових нервових зв’язків;
  • Посилюється обмін речовин, прискорюється відродження нових органічних клітин та регенерація пошкоджених тканин,
  • Профілактика контрактур — мануальне опрацювання, терапія суглобів відновлює та зберігає їх рухливість.

Резюмуємо:

Масаж повинен виконуватися спеціалістом приватного пансіонату для літніх людей похилого віку «United Center», який добре знає особливості постінсультних станів. Наприклад, при спастиці застосовують повільні рухи, що погладжують, а при млявому паралічі — більш інтенсивні техніки. Поєднання масажу з ЛФК та ​​фізіотерапією дає максимальний ефект, оскільки мануальна дія готує м’язи до активних вправ, купує больовий синдром та суттєво підвищує сумарну результативність реабілітації після інсульту.

Статті
Відновлення після інсульту завжди включає ЛФК та ​​масаж для нормалізації системи кровообігу

Інсульт — це гостре порушення кровопостачання головного мозку, яке виникає через тромбоз, оклюзію, закупорювання судини (ішемічний інсульт) або через розрив (геморагічний інсульт) судин головного мозку, що призводить до гострого кисневого дефіциту в органах, до загибелі тисяч нервових клітин та нейронних сполук. Ішемічний інсульт (згідно зі статистикою, близько 80% випадків) розвивається при тромбозі або емболії артерій,…

Приватний пансіонат для літніх людей (Одеса) покращить здоров’я та зміцнить психіку

Ситуація в країні залишається складною, а найближче майбутнє часто є абсолютно непередбачуваним на скільки-небудь тривалий період. Війна в Україні триває 4-й рік поспіль, тому економічна криза та соціальні проблеми так само актуальні, а мирне населення невблаганно переслідують хронічний стрес, тривожність і навіть глибока депресія. Справді, на тлі пригніченого емоційного стану активно загострюються хвороби різноманітної етіології…

Мета, до якої прагне реабілітація після інфаркту — це стабільність у роботі серцевого апарату

Основним завданням оздоровчих заходів, які включені в результативне відновлення після інфаркту міокарда, являється відтворення до колишнього рівня фізичного, психологічного та соціального стану пацієнта, щоб він був в змозі повернутися до максимально активного та повноцінного життя. Всі ми чудово розуміємо, що головна мета, до якої прагне реабілітація після інфаркту — це стабільність у роботі серцевого апарату….