Мережа будинків для людей похилого віку
Догляд за хворими
та літніми людьми
в Україні

Ми завжди готові вам допомогти!

Ми дбаємо про найцінніше

Догляд за Хворими з Психологічними Проблемами, Будинок для людей похилого віку, Реабілітація Після Інсульту, Послуги Доглядальниці (Медсестри)


Реабілітація після інфаркту, догляд за літніми з деменцією, геріатричний пансіонат, паліативна допомога

Людина, яка досягла похилого віку, відчуває на собі вікові відхилення різноманітного типу — накопичується масив негативних подій і досвіду, що ведуть до таких же негативних змін психіки та організму в цілому. Після 60, 70 і 80 років ситуація посилюється пропорційно наступним десятиліттям, і трансформація стає дедалі помітнішою. Літніх українців часом настільки долають різні манії, марення та галюцинації, що їм стає необхідним догляд за хворими з психологічними проблемами. Приватний будинок для людей похилого віку «Єдиний Центр» надає також догляд за літніми з деменцією, яка найчастіше є наслідком важкої недуги, такої як онкологічне захворювання, інсульт, остеомієліт, лейкоз або хвороба Альцгеймера .

Плачовий стан організму погіршують проблеми з опорною та руховою системами, що супроводжуються м’язовими спазмами, тиками та тремором. Деменція з тільцями Леві та хвороба Паркінсона характеризуються подібними, дуже подібними, ледь помітними симптомами. Відмінності розпізнати складно, але необхідно при виборі відповідної профілактики, яка призначається кожному пацієнту геріатричного пансіонату індивідуально.

Як проявляється деменція? Яка її симптоматика та різновиди?

деменція, фрустрація, хвороба ПаркінсонаВікові зміни в головному мозку продиктовані анатомічними причинами, тому деменція спочатку впливає на стан пам’яті. Такі симптоми виявляються повільно, але найчастіше необоротно. Це звані когнітивні трансформації, властиві старіючим організмам, які характеризуються погіршенням пам’яті. Ранні симптоми виявляються в тому, що старі пенсіонери важко згадують якісь факти з часів своєї юності. Такі зміни не чинять помітного впливу на щоденне функціонування в побуті. Отже, ранні прояви деменції не класифікуються як старече недоумство, проте це перші тривожні «дзвіночки».

Надалі деменція, що вже почалася, провокує когнітивні відхилення, які спочатку м’яко, а згодом все сильніше викликають проблеми з пам’яттю. Тепер йдеться про короткострокову пам’ять, яка відповідає за щоденне функціонування. У середньому протягом трьох років неухильно зазнає порушень щоденної діяльності. Такі цифри зафіксовані в ході досліджень розвитку патології у приблизно 50% хворих на когнітивні розлади помірного ступеня. Додамо, що когнітивний дефіцит загострюється у зв’язку з будь-якими хворобами, а не тільки з такими тяжкими хворобами, як рак, хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ) або цукровий діабет. Зрозуміло, при посиленні відхилень в усвідомленості та роботі пам’яті виникає вимога у ретельному догляді за літніми, яка зростає залежно від погіршення загального стану організму.

геріатричний пансіонат, паліативна допомога, хвороба АльцгеймераНа середній стадії розумового розладу пацієнт вже не здатний запам’ятовувати свіжу інформацію і, відповідно, вчитися новому. При цьому повністю не втрачається, але знижується довгострокова пам’ять, пов’язана з віддаленими подіями. Старим, які досягли поважних років, вже потрібна підтримка в елементарних побутових діях — при відвідуванні туалету, одяганні, прийомі їжі, ванни і прогулянках. Також наростає трансформація особистості — концентрованість на собі, непоступливість, запальність заволодівають пацієнтами, які поряд з цим стають емоційно нестійкими і вразливими, безініціативними, пасивними, перестають не лише брати участь, а й цікавитися соціальними.

Крім розладів поведінки — ворожості, необґрунтованої збудженості, фізичної агресивності та замкнутості — спостерігається втрата просторового та тимчасового відчуття, які можуть призвести до того, що хворий старий не знаходить свою спальню, туалет у міській квартирі, а на вулиці заблукає, “У трьох соснах”. Здатність самостійно пересуватися ще зберігається, але виникає підвищена травматичність, ризик падінь та переломів. Порушене сприйняття дійсності, на жаль, накопичується і нерідко призводить до психозів, що супроводжуються параноїдальними фобіями , маренням і галюцинаціями. Руйнується нормальний режим чергування неспання та сну.

Тяжка ступінь деменції характеризується втратою як довготривалої, і короткострокової пам’яті, нездатністю самостійно приймати і ковтати їжу, ходити. Старих долає енурез, аспірація стає причиною пневмонії, у зв’язку з знерухомленням з’являються пролежні. Ці симптоми потребують постійної профілактики, всебічного обслуговування. Виникає стійка, життєво важлива залежність від сторонніх. У крайніх, загострених випадках пацієнтів охоплює німота, вони можуть поскаржитися. Експертам доводиться звертатися до свого клінічного досвіду, щоб розпізнати соматичне захворювання.

Які варіанти обслуговування для людей похилого віку з деменцією доступні?

    • Домашній догляд. При всій простоті і природності догляду за літніми з деменцією в домашніх умовах такий спосіб має в наш час багато складностей і негативних сторін. Почнемо з головного моменту – матеріального. Для того, щоб доросла, відповідальна людина повноцінно приділяла увагу своєму старенькому батькові чи матері, братові чи сестрі, бабусі чи дідусеві, братові чи сестрі, дядькові чи тітці, їй доведеться залишити роботу, бізнес та взагалі будь-яку іншу діяльність та зосередитися на догляді за рідним старим. Те саме стосується і підлітків, яким необхідно вирішувати актуальні соціальні завдання, старанно навчатися у школі, коледжі, університеті. Що стосується охорони здоров’я, то у випадку, якщо старече недоумство є лише супутнім захворюванням, то робити догляд доведеться за участю найманих або державних медиків у рамках амбулаторного лікування, що саме по собі клопітно і, на жаль, часом неефективно.
    • Послуги доглядальниці, погодинна медсестра. Перш ніж запросити доглядальницю або няню додому на цілодобове проживання, необхідно ретельно ознайомитися з рекомендаціями, які надасть агентство чи інше перевірене, надійне джерело. Без достовірної інформації запрошувати молодшого патронажного співробітника не рекомендується, оскільки жодної відповідальності такий працівник не несе. Окрім професійних якостей (теоретичної підготовки та практичних навичок) фактично немає жодних підстав довірити йому здоров’я близької людини. Однак, що стосується роботи з такими складними психологічними діагнозами, яким є старече недоумство, набирає сили людський фактор. Догляд за літніми з психічними проблемами вимагає максимальної душевної віддачі, стресостійкості, здатності не втрачати самовладання в критичних ситуаціях, а також доброти та людинолюбства. Все це разом з умінням надавати допомогу в обробці післяопераційних швів, функцій медичної сестри, санітарки та няні робить таке завдання складним і не для всіх доглядальниць здійсненним.
    • Державний стаціонар. Говорити про проблеми охорони здоров’я в державному масштабі можна нескінченно. Зміст усіх пацієнтів похилого віку, зокрема, обтяжених психологічними відхиленнями, бажає кращого. Стан психіатричних лікарень дуже плачевний. Про адекватне ведення в них оздоровлюючих програм говорити важко, тому набагато краще на їх тлі виглядає приватний будинок для людей похилого віку «Єдиний Центр».

.

Переваги поміщення пацієнтів з деменцією у приватний геріатричний пансіонат «United Center»

Базовою перевагою знаходження літніх українців із психологічними проблемами у приватному санаторії є комплексна патронажна опіка. До послуг постояльців спеціалісти різних напрямів охорони здоров’я. Постійний контроль за станом людей похилого віку хворих, скрупульозна діагностика, правильні призначення і доступність консультацій роблять такий стаціонар найкращим видом обслуговування за наявності проблем психічного та психологічного характеру.

хоспіс, будинок для людей похилого віку, реабілітація після перелому шийки стегна width= Окремо треба сказати про наші «сестри милосердя», які піклуються про постояльців з віковим помутнінням розуму, як про малих дітей. Санітарки їх переодягають, миють, змінюють підгузки та білизну на ліжку, докладають чималих зусиль для того, щоб їх підопічні були як слід нагодовані, допомагають виходити на прогулянки — на прилеглій до хоспісу території розташована рекреаційна зона, проведення часу в якій доступне всім без винятку пацієнтам приватного хоспісу. Використовуючи колісне крісло, ходунки, милиці або каркасні ноші доглядальниці допомагають лежачим і онкохворим опинитися на свіжому повітрі, вдихнути на повні груди, насолодитися посильним контактом з живою природою.

Зазначимо також, що співробітниками приватного госпіталю для літніх реалізуються такі складні та трудомісткі програми, як реабілітація після перелому шийки стегна, відновлення після ішемічного інсульту, інфаркту міокарда та інших ускладнень у роботі серцево-судинної системи. Зрозуміло, старі українці з когнітивними розладами схильні до побутових травм, які вкрай небезпечні у літньому віці. Кісткові та м’язові ушкодження позбавляють рухливості людей похилого віку, які в домашніх умовах надзвичайно мало рухаються і швидко втрачають контакт з дійсністю. Тому знаходження в суспільстві однолітків для них безцінно і дає можливість підтримувати природні людські стосунки.

Соціальна адаптація та психологічна підтримка, яку пропонує приватний санаторій «Єдиний центр»

Догляд за хворими з психологічними проблемами специфічний тим, що вони вимагають до себе дуже делікатного, чуйного ставлення. Настрій у пацієнтів може часто змінюватися, проте персонал завжди залишається в рівному, позитивному стані, тому що інакше вибухи невдоволення або напади агресії у підопічних, які теоретично можливі, виведуть їх зі стану рівноваги і вони самі перетворяться на тих, кому потрібна психологічна допомога. Доглядальниці, медсестри та няні проходять перед прийомом на роботу ретельну перевірку системою безпеки, а потім — психологічні інструкції та тренінги, що дозволяють їм гідно працювати в такому складному сегменті сучасної охорони здоров’я, як геріатрія та психічні розлади.

Як ми вже згадали, у стінах приватного будинку для людей похилого віку постояльці мають можливість знаходити в розмовах одна з одною спільні теми, близькі та зрозумілі кожному з них проблеми певної вікової групи. Це дуже важливо для пацієнтів, яких долає хвороба Альцгеймера, синдром Паркінсона, що викликають такі сумні психічні відхилення, як фрустрація та депресія. Для них дуже важливо перебувати в компанії максимально можливу кількість часу, ділитися наболілим з тими людьми, які можуть їх зрозуміти і розповісти щось у відповідь. Такому виду комунікацій сприяють персональні та групові заняття, які проводять психолог та ерготерапевт. Поряд з ними, рефлексотерапевт також допомагає пацієнтам відновлювати (наскільки це можливо) не тільки когнітивну рівновагу, але і здатність здійснювати самостійно елементарні дії в гігієнічних та побутових аспектах повсякденності.

Вечорами будинок для людей похилого віку проводить тематичні вечори — спільні перегляди кінофільмів і телепередач, імпровізовані концерти, під час яких постояльці спілкуються, відволікаються від нагальних проблем. У кімнатах відпочинку можна грати в настільні ігри, за допомогою яких реконструюється дрібна моторика, а також налагоджується міжособистісний контакт.

✅ Паліативна допомога включена у догляд за хворими із психологічними проблемами?

Так, зрозуміло, паліативна підтримка представлена в рамках догляду за літніми з психологічними та психічними проблемами, яких долає онкологічне захворювання, хвороба Альцгеймера, цукровий діабет та інші невиліковні недуги. Такий вид підтримки змучених хворобою організмів передбачає не тільки прикриття болісного болю покривалом (палій - накидка, плащ (лат.)) із сильнодіючих анальгетиків, а й надання ментальної, соціальної та духовної підтримки. Яким чином це здійснює приватний будинок для літніх людей «Єдиний Центр»? Психолог проводить персональні та групові семінари з постояльцями геріатричного пансіонату на теми, які хвилюють більшість людей похилого віку хоспісу і будуть їм корисні у вигляді відкритого обговорення. Хвороба Паркінсона, наприклад, не залишає людям похилого віку можливості багато робити руками, але дозволяє спілкуватися, розмовляти, ділитися тривогами і маленькими перемогами. Таким чином, окрім консультацій невролога, психолога та інших фахівців, просте людське спілкування надзвичайно важливе для літніх українців, яких дошкуляє психічний розлад, депресія чи сенсорна депривація. Поряд із заняттями з відновлення побутових здібностей та навичок, які проводять із постояльцями ерготерапевт та рефлексотерапевт, хоспіс «United Center» організував гуртки за інтересами. Там постояльці перебувають у психологічно комфортному середовищі, грають у настільні ігри, беруть участь у імпровізованих концертах, реконструюють нейронні зв'язки мозку та когнітивну рівновагу.

✅ Догляд за хворими із психологічними проблемами передбачає спілкування пацієнтів один з одним?

Догляд за хворими з психічними проблемами є комплексом медикаментозних, гігієнічних та соціальних заходів, спрямованих на усунення когнітивних розладів та посильне відновлення побутового функціонування. Приватний геріатричний пансіонат «Єдиний Центр» прагне забезпечити постояльців максимально комфортним поселенням у затишних кімнатах з мінімізованим сусідством від трьох до п'яти осіб. Звичайно, сусіди по кімнаті спілкуються між собою, що, безумовно, надає на їхнє самопочуття позитивний, терапевтичний вплив. Спілкування безперечно позитивно впливає на психологічний стан хворих і є найважливішою складовою такого аспекту терапії, що відновлює, як соціальна адаптація. У рамках повсякденних заходів, спрямованих як у загальне, і на психічне оздоровлення, проводяться заняття з психологом, неврологом і эрготерапевтом. Поряд із цим, вечірня програма дозвілля пацієнтів передбачає спільний перегляд телепередач, кінофільмів та кіноконцертів, проведення театральних «капустярів», якщо у постояльців виникнуть творчі устремління, а також імпровізовані виставки рукоділля та малюнків. Все разом це робить на психіку старих, яких обтяжує деменція, фрустрація, делірій і депресія, благотворна дія, іноді повертає до нормального сприйняття дійсності. Бесіди серед однолітків безцінні. Вони є тим стрижневим явищем повсякденного життя, якого наші дорогі постояльці позбавлені, коли перебувають на амбулаторному лікуванні в домашніх умовах. Спілкування один з одним дозволяє хворим із психологічними проблемами знову відчути себе затребуваними членами навколишнього соціуму.

✅ У якому віці виникають психологічні проблеми найчастіше і який рекомендується догляд?

У середньому, старече недоумство та сенсорна депривація починають долати літніх українців після 60 років. Однак, йдеться про ранні стадії деменції, яка проявляється в ослабленні довгострокової пам'яті, в м'язовій скутості, в нездатності синхронно з уявним наміром зробити відносно складні маніпуляції кінцівками. Топографічний кретинізм, негативні зміни у характері та поведінці, загальний когнітивний розлад починають гостро проявлятися після 70 років. З цього моменту вкрай необхідний особливий догляд за хворими з психологічними проблемами, тому що Ваш рідний старий здатний заблукати не те що на вулиці або в приватному будинку, а в невеликій квартирі багатоповерхівки. У поодиноких випадках деменція характеризується агресивними настроями, дратівливістю, несподіваними проявами поганого характеру. У екстремальних прецедентах психічно засмучені пацієнти неадекватно реагують на критику близьких — їм потрібна професійна медикаментозна допомога. Комплексне обслуговування та догляд за постояльцями з психічними проблемами надає приватний будинок для людей похилого віку «Єдиний Центр». Дбайливі доглядальниці та вишколені санітарки пройшли скрупульозну перевірку корпоративною службою безпеки, а потім професійні психологічні тренінги. Тому у відношенні до пацієнтів наші «сестри милосердя» поводяться підкреслено етично, ввічливо та запобігливо. Ні про яку грубість у зверненні не може бути й мови. Медсестри прагнуть налагодити з підопічними довірчі стосунки, з радістю розмовляють із ними, супроводжують на прогулянки до рекреаційної зони, завжди готові подивитися разом фільм, почитати вголос книгу чи популярний журнал.

Статті
Правильна реабілітація після інфаркту нівелює стресогенні фактори та зміцнює мотивацію оздоровлення

Управління своїми емоціями — це дуже цінна навичка, яку необхідно опанувати тим пацієнтам, що перенесли інфаркт міокарда. Формування здорового способу життя, що унеможливлює хронічний стрес і перманентну тривожність, дуже важке для українських громадян в об’єктивній ситуації, яку вже 2,5 роки посилює війна в Україні. Особливо напружено почуваються інваліди та люди, що досягли поважних років. Депресія,…

Невролог: результативна реабілітація після інсульту займає за часом не менше 6 місяців

Судинне загострення, в результаті якого у потерпілої людини порушується кровообіг мозку, часто призводить до найдраматичнішого фіналу, що тільки можливий. Справді, у багатьох кейсах ми спостерігаємо, що кардіоемболічний, ішемічний, субарахноїдальний та геморагічний інсульт спричиняє загибель людського організму. У тій ситуації, коли інтенсивна терапія та, головне, своєчасна швидка допомога рятують життя пацієнта, за кілька днів після стабілізації…

Чому влітку приватний будинок престарілих — це найкращий варіант розміщення для літніх родичів?

Спекотний період характеризує висока температура повітря, нічна задуха, рясне потовиділення та підвищений АТ — артеріальний тиск. Для тих численних громадян, у кого діагностовано артеріальну гіпертензію, гіпотонію та гіпертонію, необхідні додаткові заходи щодо стабілізації самопочуття. Якщо сім’я приділяє своєму дорогому батькові чи матері, бабусі чи дідусеві, старшій сестрі чи братові, дядькові чи тітці підвищену увагу, то…