Ми дбаємо про найцінніше

Невролог: задишка при незначних навантаженнях віщує інсульт/інфаркт


Статті

Для багатьох літніх пенсіонерів та українських громадян середнього віку актуально те, що тривожні умови сучасної дійсності в країні, до яких призвела війна в Україні, чинять пригнічуючий вплив на загальний стан організму. Ракетні обстріли ночами, прильоти смертоносних безпілотників, екологічна катастрофа на Каховській ГЕС та загроза теракту на Запорізькій АЕС утримують у безперервній напрузі не лише ЦНС (центральна нервова система), а й інші органічні структури. Насамперед на стрес і фобії негативно реагує серцево-судинний апарат, який живить киснем та іншими необхідними елементами всі органи. Їхня функціональність безпосередньо залежить від стабільності роботи серця та кровоносних судин, що забезпечують, у тому числі, кровопостачання головного мозку. Здатність людини дихати також безпосередньо пов’язана із кровообігом. Досвідчений невролог (він представляє приватний будинок для людей похилого віку «United Center» — Одеса, Київ, Кривий Ріг, Черкаси) з усією підставою попереджає про високий ступінь ймовірності того, що задишка, яка виникла при незначних фізичних навантаженнях, віщує інсульт або інфаркт. Особливо тривожно виглядає дана симптоматика в тому випадку, якщо раніше подібні фізичні зусилля здійснювалися непомітно і без будь-яких труднощів.

Задишка часто означає серцево-судинну патологію

Невролог, який очолює групу фахівців, що обслуговують приватний пансіонат для літніх українців та українок, наголосив на різноманітності проявів захворювань серця та судин.

  • Так, із віком організм добре пристосовується до тих видів фізичного навантаження, які він регулярно повторює.
  • Саме тому викликає занепокоєння та ситуація, коли при навантаженнях людина відчуває дихальний дискомфорт, а в стані спокою задишка минає.
  • Серцева недостатність, ішемічна хвороба серця здатні проявляти себе, на жаль, у досить різноманітних формах — це загальне відчуття тяжкості в тілі, печіння в грудному відділі, і хворобливе стиснення м’язів в районі грудей.
  • Подібна симптоматика, на думку медиків, нерідко виникає при особистому підйомі важких предметів, при стандартних фізичних навантаженнях — це біг, ходьба прискореним темпом, перехід сходами вгору або вниз. Больовий синдром, який різко виникає в ділянці грудної клітки після подібних дій, проходить в середньому через 10 хвилин, що пройшли в повному спокої.
  • Пізньої осені, взимку, напровесні такі симптоми часто виникають при виході людини з теплого приміщення на холод: больові відчуття в грудях — це реакція судин, які різко стискаються при охолодженні. Таке реагування на коливання зовнішньої температури також може бути ознакою серцево-судинної хвороби, яка потребує максимально ранньої діагностики та профілактичних заходів.

Крім задишки серцева недостатність проявляє себе у вигляді набряку нижніх кінцівок. При вищеописаному патогенезі цілком можливі різкі перепади АТ (артеріальний тиск), гіпертензія, нездорове збільшення маси тіла.

Профілактика серцево-судинних патологій — що потрібно робити?

  • Необхідно відстежувати тривожну симптоматику і негайно вживати відповідних заходів — після обстеження медикаменти призначить невролог. Щоб спостерігати та контролювати ситуацію, потрібно регулярно вимірювати АТ і намагатися не провокувати його перепади.
  • Необхідна ЛФК (лікувальна фізкультура), вправи на спеціальних тренажерах, що підтримують функціональність опорно-рухового апарату.
  • Лікувальний масаж на регулярній основі допоможе тканинам пристосуватися до поточного стану м’язової маси, а також унеможливити хвороботворну спастичність і ригідність.
  • Регулярні прогулянки пішки та проведення часу на свіжому повітрі зміцнюють дихальний апарат, сприяють нормалізації роботи головного мозку та нервової системи, тому що в цей час судини заповнені достатнім обсягом кисню та іншими дефіцитними елементами.

Пансіонат для літніх — це відсутність несподіванок та комфортний побут

  • Безперечною перевагою розміщення в приватний будинок для літніх людей є розташування будівлі в приємному, зручному місці, яке, як правило, віддалено від промислових підприємств та міських магістралей, що насичені вуглеводневими вихлопами.
  • Постояльці селяться у комфортних кімнатах з мінімізованою кількістю доброзичливих сусідів, у яких можна не лише відпочивати вночі та вдень, а й займатися особистими справами, спілкуватися, а також при необхідності чи бажанні снідати, обідати та вечеряти.
  • До послуг гостей закладу масажист, мануальний терапевт, невролог та реабілітолог, намагання яких спрямовані на відновлення та підтримання прийнятного самопочуття у підопічних. Для цього люди, які досягли поважних років, проходять реабілітаційні програми, спрямовані на зміцнення роботи мозку, серця та кровоносних судин.
  • Послуги доглядальниці та чергова медсестра оточують постояльців пансіонату цілодобово. Це дуже важливо і для самих підопічних, і для їхніх найближчих родичів, які поки що літній член сім’ї знаходиться під патронажною та лікарською опікою, можуть присвятити час вирішенню нагальних життєвих проблем — роботі, навчанню та іншим формам соціальної активності.

Як розмістити літнього родича в приватну оселю для людей похилого віку?

Зробити це зовсім не важко — на відповідній сторінці мережного ресурсу представлені контакти пансіонату для громадян похилого віку і тих людей, у кого деменція, хвороба Альцгеймера, розлад особистості та поведінки. Установа надає своїм постояльцям такі комплекси, як реабілітація після інсульту, інфаркту, ЧМТ (черепно-мозкова травма), перелому шийки стегна та травми хребта. Доступний кваліфікований догляд за лежачими хворими після операції, коли доглядальниця повністю обслуговує гігієнічні потреби пацієнта, а медсестра професійно виконує уколи, крапельниці, які призначив лікар у рамках проведення ІТ (інфузійна терапія).

Статті
Відновлення після інсульту завжди включає ЛФК та ​​масаж для нормалізації системи кровообігу

Інсульт — це гостре порушення кровопостачання головного мозку, яке виникає через тромбоз, оклюзію, закупорювання судини (ішемічний інсульт) або через розрив (геморагічний інсульт) судин головного мозку, що призводить до гострого кисневого дефіциту в органах, до загибелі тисяч нервових клітин та нейронних сполук. Ішемічний інсульт (згідно зі статистикою, близько 80% випадків) розвивається при тромбозі або емболії артерій,…

Приватний пансіонат для літніх людей (Одеса) покращить здоров’я та зміцнить психіку

Ситуація в країні залишається складною, а найближче майбутнє часто є абсолютно непередбачуваним на скільки-небудь тривалий період. Війна в Україні триває 4-й рік поспіль, тому економічна криза та соціальні проблеми так само актуальні, а мирне населення невблаганно переслідують хронічний стрес, тривожність і навіть глибока депресія. Справді, на тлі пригніченого емоційного стану активно загострюються хвороби різноманітної етіології…

Мета, до якої прагне реабілітація після інфаркту — це стабільність у роботі серцевого апарату

Основним завданням оздоровчих заходів, які включені в результативне відновлення після інфаркту міокарда, являється відтворення до колишнього рівня фізичного, психологічного та соціального стану пацієнта, щоб він був в змозі повернутися до максимально активного та повноцінного життя. Всі ми чудово розуміємо, що головна мета, до якої прагне реабілітація після інфаркту — це стабільність у роботі серцевого апарату….