Ми дбаємо про найцінніше

Невролог: задишка при незначних навантаженнях віщує інсульт/інфаркт


Статті

Для багатьох літніх пенсіонерів та українських громадян середнього віку актуально те, що тривожні умови сучасної дійсності в країні, до яких призвела війна в Україні, чинять пригнічуючий вплив на загальний стан організму. Ракетні обстріли ночами, прильоти смертоносних безпілотників, екологічна катастрофа на Каховській ГЕС та загроза теракту на Запорізькій АЕС утримують у безперервній напрузі не лише ЦНС (центральна нервова система), а й інші органічні структури. Насамперед на стрес і фобії негативно реагує серцево-судинний апарат, який живить киснем та іншими необхідними елементами всі органи. Їхня функціональність безпосередньо залежить від стабільності роботи серця та кровоносних судин, що забезпечують, у тому числі, кровопостачання головного мозку. Здатність людини дихати також безпосередньо пов’язана із кровообігом. Досвідчений невролог (він представляє приватний будинок для людей похилого віку «United Center» — Одеса, Київ, Кривий Ріг, Черкаси) з усією підставою попереджає про високий ступінь ймовірності того, що задишка, яка виникла при незначних фізичних навантаженнях, віщує інсульт або інфаркт. Особливо тривожно виглядає дана симптоматика в тому випадку, якщо раніше подібні фізичні зусилля здійснювалися непомітно і без будь-яких труднощів.

Задишка часто означає серцево-судинну патологію

Невролог, який очолює групу фахівців, що обслуговують приватний пансіонат для літніх українців та українок, наголосив на різноманітності проявів захворювань серця та судин.

 • Так, із віком організм добре пристосовується до тих видів фізичного навантаження, які він регулярно повторює.
 • Саме тому викликає занепокоєння та ситуація, коли при навантаженнях людина відчуває дихальний дискомфорт, а в стані спокою задишка минає.
 • Серцева недостатність, ішемічна хвороба серця здатні проявляти себе, на жаль, у досить різноманітних формах — це загальне відчуття тяжкості в тілі, печіння в грудному відділі, і хворобливе стиснення м’язів в районі грудей.
 • Подібна симптоматика, на думку медиків, нерідко виникає при особистому підйомі важких предметів, при стандартних фізичних навантаженнях — це біг, ходьба прискореним темпом, перехід сходами вгору або вниз. Больовий синдром, який різко виникає в ділянці грудної клітки після подібних дій, проходить в середньому через 10 хвилин, що пройшли в повному спокої.
 • Пізньої осені, взимку, напровесні такі симптоми часто виникають при виході людини з теплого приміщення на холод: больові відчуття в грудях — це реакція судин, які різко стискаються при охолодженні. Таке реагування на коливання зовнішньої температури також може бути ознакою серцево-судинної хвороби, яка потребує максимально ранньої діагностики та профілактичних заходів.

Крім задишки серцева недостатність проявляє себе у вигляді набряку нижніх кінцівок. При вищеописаному патогенезі цілком можливі різкі перепади АТ (артеріальний тиск), гіпертензія, нездорове збільшення маси тіла.

Профілактика серцево-судинних патологій — що потрібно робити?

 • Необхідно відстежувати тривожну симптоматику і негайно вживати відповідних заходів — після обстеження медикаменти призначить невролог. Щоб спостерігати та контролювати ситуацію, потрібно регулярно вимірювати АТ і намагатися не провокувати його перепади.
 • Необхідна ЛФК (лікувальна фізкультура), вправи на спеціальних тренажерах, що підтримують функціональність опорно-рухового апарату.
 • Лікувальний масаж на регулярній основі допоможе тканинам пристосуватися до поточного стану м’язової маси, а також унеможливити хвороботворну спастичність і ригідність.
 • Регулярні прогулянки пішки та проведення часу на свіжому повітрі зміцнюють дихальний апарат, сприяють нормалізації роботи головного мозку та нервової системи, тому що в цей час судини заповнені достатнім обсягом кисню та іншими дефіцитними елементами.

Пансіонат для літніх — це відсутність несподіванок та комфортний побут

 • Безперечною перевагою розміщення в приватний будинок для літніх людей є розташування будівлі в приємному, зручному місці, яке, як правило, віддалено від промислових підприємств та міських магістралей, що насичені вуглеводневими вихлопами.
 • Постояльці селяться у комфортних кімнатах з мінімізованою кількістю доброзичливих сусідів, у яких можна не лише відпочивати вночі та вдень, а й займатися особистими справами, спілкуватися, а також при необхідності чи бажанні снідати, обідати та вечеряти.
 • До послуг гостей закладу масажист, мануальний терапевт, невролог та реабілітолог, намагання яких спрямовані на відновлення та підтримання прийнятного самопочуття у підопічних. Для цього люди, які досягли поважних років, проходять реабілітаційні програми, спрямовані на зміцнення роботи мозку, серця та кровоносних судин.
 • Послуги доглядальниці та чергова медсестра оточують постояльців пансіонату цілодобово. Це дуже важливо і для самих підопічних, і для їхніх найближчих родичів, які поки що літній член сім’ї знаходиться під патронажною та лікарською опікою, можуть присвятити час вирішенню нагальних життєвих проблем — роботі, навчанню та іншим формам соціальної активності.

Як розмістити літнього родича в приватну оселю для людей похилого віку?

Зробити це зовсім не важко — на відповідній сторінці мережного ресурсу представлені контакти пансіонату для громадян похилого віку і тих людей, у кого деменція, хвороба Альцгеймера, розлад особистості та поведінки. Установа надає своїм постояльцям такі комплекси, як реабілітація після інсульту, інфаркту, ЧМТ (черепно-мозкова травма), перелому шийки стегна та травми хребта. Доступний кваліфікований догляд за лежачими хворими після операції, коли доглядальниця повністю обслуговує гігієнічні потреби пацієнта, а медсестра професійно виконує уколи, крапельниці, які призначив лікар у рамках проведення ІТ (інфузійна терапія).

Статті
Програму реабілітація після інсульту ефективно виконує найкращий пансіонат для літніх людей в Одесі

Одне з найнебезпечніших загострень хронічного захворювання серцево-судинної системи, яким є субарахноїдальний, ішемічний, кардіоемболічний або геморагічний інсульт, потребує якнайшвидшого медичного обслуговування. Допомога потрібна вже тоді, коли напад (апоплексичний удар, розрив аневризми, крововилив у мозок, гострий тромбоз чи інша форма) тільки починається, але якщо інсульт вже стався, то необхідно негайно викликати швидку допомогу. Невідкладний приїзд професійних медиків…

Турботу про людей похилого віку з хронічними та невиліковними захворюваннями надасть приватний будинок для літніх

Практично у всіх українських сім’ях є літні бабусі та дідусі, матері та батьки, дядьки та тьоті, яким потрібні опіка, увага та медичне обслуговування. Дійсно, люди з особливими потребами, які досягли поважних років, часто потребують професійної допомоги. Їм вкрай необхідний кваліфікований догляд за літніми після інсульту або догляд за хворими у стаціонарі, але звичайна лікарня не…

Чому приватний будинок для літніх людей краще, ніж послуги доглядальниці, яка приходить до літнього пацієнта додому?

У наш тривожний час дуже багато громадян переживають численні проблеми через ослаблене самопочуття. Мирне населення, яке проживає на прифронтових територіях і у великих населених пунктах стратегічного значення, наражається на небезпеку у зв’язку з обстрілами та бомбардуваннями. Навіть міжнародні спостерігачі відзначають помітне збільшення захворюваності серед українських громадян, оскільки третій рік поспіль триває війна в Україні. Насамперед…