Мережа будинків для людей похилого віку
Догляд за хворими
та літніми людьми
в Україні

Ми завжди готові вам допомогти!

Ми дбаємо про найцінніше

Паліативна Допомога, Хоспіс, Догляд за Онкологічними Хворими, Геріатричний Пансіонат, Послуги Медсестри


Догляд за хірургічними хворими, реабілітація після інсульту, будинок для людей похилого віку, догляд за хворими з психологічними проблемами

Коли літнього українця долає таку недугу, як онкологічне захворювання, медицина далеко не завжди в змозі вберегти здоров’я пацієнта, позбавити його згубної хвороби. Операція, потім догляд за хірургічними хворими, хіміотерапія — дуже непрості, важкі процеси і для хворого, і для його оточення. Часто результатом боротьби з хворобою виявляється спонтанна чи часткова ремісія, яку сім’я намагається продовжити на максимальний період. Особливо важлива в такий момент якісна, усвідомлена паліативна допомога, яку надає як стаціонарна установа, наприклад, приватний хоспіс «Єдиний Центр», так і патронажна служба. Перебувати на лікуванні у стаціонарній установі набагато простіше, хоча багато хто заперечить, маючи на увазі державні об’єкти охорони здоров’я. І мають рацію. Що стосується патронажних служб, які часто також фінансуються державою, то рівень підготовки співробітників, переважно волонтерів, часом залишає, на жаль, бажати кращого.

Вибір методу та спосіб отримання підтримки, який забезпечує сучасна паліативна допомога, залишається за Вами. Ситуації у всіх різні. У когось є можливість проводити час біля ліжка похилого пенсіонера, у когось такої можливості немає. Нерідко родичі влаштовують змінні чергування, але планувати його також непросто. Однак, літні страждальці не завжди готові покинути рідні стіни, які дійсно допомогли і продовжують допомагати багатьом, не наважуються на переїзд до стаціонару і залишаються на амбулаторному лікуванні. Які труднощі очікують у такій ситуації?

послуги доглядальниці, догляд за інвалідом, хоспіс, гнійна хірургіяТруднощі щонайменше зрозумілі — догляд за інвалідами, якими є люди з особливими потребами, передбачає невсипущу увагу, часом навіть цілодобове чергування, своєчасне прийом ліків, дотримання стерильності. В основному гнійна хірургія обходить стороною завдяки старанням медиків, але можливі проникнення інфекції після операції, а це веде до додаткових складнощів при обробці післяопераційних ран. Тоді необхідна професійна опіка, що супроводжується скрупульозним виконанням усіх санітарних вимог та норм. До такої роботи готові лише приватні патронажні співробітники, яких у сім’ї може не опинитися або надати допомогу не дозволяє перебувати на своїй безпосередній роботі.

Як роблять у подібній ситуації? Зрозуміло, такий сервіс, як послуги доглядальниці або погодинна медсестра, поширений у всіх обласних центрах і невеликих містах, але свої безперечні недоліки в ньому є. Як Ви розумієте, доглядальниця на тривалий час стає фактично членом сім’ї — адже ми розглядаємо тільки постійну людину, яка приходитиме певним годинником або перебуває в будинку постійно. Догляд за інвалідом є надзвичайно складною справою, а для людей, незвичних до такого роду діяльності, часто й зовсім нездійсненна. Яким вимогам має відповідати нянька, яка перебуває при онкохворому?

На що слід звернути увагу при наймі доглядальниці?

  • Достовірні рекомендації. Вони необхідні, оскільки догляд онкологічними хворими передбачає відповідальність. Мається на увазі, в першу чергу, гарантоване виконання всіх призначень провідного доктора — онколог, хірург чи інший фахівець рекомендують певну лікувальну або підтримуючу програму, яку дуже важливо виконувати точно за пунктами. Інакше вона просто не працює. Важливо також чітко усвідомлювати, хто відвідує Вашу оселю і навіть залишається в ній протягом днів і тижнів. Тому вкрай важливо ознайомитися з достовірними рекомендаціями, які можуть запропонувати агентства або приватні особи, добре, з давніх-давен Вам відомі, які мають перевірену репутацію.
  • Професійні якості медсестри дуже важливі. В іншому випадку не може бути й мови про якісне виконання обов’язків з медикаментозного та процедурного забезпечення. Зробити укол, прокапати ліки через крапельницю, простежити за прийомом медикаментів, обробити пов’язки, виконати профілактику пролежнів, помити хворого, замінити памперс, змінити постільну білизну, проводити на процедури, які проводить рефлексотерапевт, або віднести в колісне крісло > — все це медсестра має вміти. Таким чином, важлива навіть та фізична форма, в якій вона знаходиться, стан її здоров’я на поточний момент, а також документи, що підтверджують її професіоналізм та проходження навчальних курсів.
  • Душевні властивості няні повинні повністю відповідати тому занять, якому вона присвятила свою трудову діяльність. Якщо доглядальниця нетерпляча, недружня і неввічлива з підопічним, то ні про яке успішне лікування, нагляд не може бути й мови. Ласкаве ставлення, навпаки, вкрай необхідне і здатне спрямувати розвиток патології в позитивне русло, пом’якшити симптоми, надати паліативну дію. Пацієнт і няня повинні потоваришувати, розуміти один одного, спілкуватися на абстрактні теми, ділитися позитивними емоціями. В іншому випадку догляд за лежачими і тяжкохворими перетворюється на відпрацювання погодинної оплати і нічого більше не приносить. Таке ставлення може призвести до депресивних станів та посилити негативну спрямованість захворювання на рівні невралгії.

Які безумовні переваги має поміщення онкохворого у приватний хоспіс?

будинок для людей похилого віку, реабілітація після інфаркту, послуги медсестриНайголовнішою перевагою розміщення в приватному геріатричному пансіонаті «United Center», яким користуються люди з особливими потребами, є комплексне забезпечення. До нього входять паліативна допомога, догляд за онкологічними хворими, відновлення після таких загострень захворювань серцево-судинної системи, як ішемічний інсульт, інфаркт міокарда, не кажучи вже про стенокардії, інші ішемічні розлади, загальну серцеву недостатність, коронарні тромбозі (емболія) та синдромі. Будинок для людей похилого віку «Єдиний центр» приймає постояльців, яких дошкуляють такі невиліковні хвороби, як хвороба Паркінсона і синдром Альцгеймера, а також відхилення психіатричного характеру — депресія, старечий склероз, старечий. Ці хвороби супроводжують вікові відхилення – енурез, простатит, офтальмологічні ослаблення, артрит, артроз. Обслуговування здійснюють реабілітолог, реаніматолог, невролог, ендокринолог, офтальмолог, кардіолог та інші. Заходи спрямовані на комплексне подолання гострих станів та стабілізацію самопочуття.

Крім досвідчених фахівців, які регулярно діагностують наших гостей, контролюють перебіг патологій, патронажного та підтримуючого процесів, велика заслуга в реалізації якісного обслуговування належить нашим «сестрам милосердя». Медсестри чітко виконують призначення, пов’язані з медикаментозною та процедурною опікою, а доглядальниці та няні повністю займаються гігієнічним та побутовим доглядом за післяопераційними постояльцями та тими, хто позбавлений самостійності у побуті. Догляд за лежачими хворими пов’язаний з цілодобовою турботою про людей похилого віку, про стерильність обстановки навколо, яка дуже важлива в рамках профілактичних заходів щодо запобігання таким небезпечним захворюванням, як пневмонія, туберкульоз або хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ).

Крім того, визначальним моментом є те, що всі без винятку патронажні послуги зосереджені під одним дахом нашого шпиталю. Для Ваших рідних людей похилого віку доступні засоби діагностики — СМАД (добове моніторування артеріального тиску), ЕКГ (електрокардіограма), ЭхоКГ і коронарографія. Процедурні та фізіотерапевтичні кабінети завжди для них відкриті, як і їдальня, та кімнати проведення дозвілля. У домашніх умовах наші пацієнти всього цього позбавлені. Транспортування на аналізи та рентген іноді ускладнене самопочуттям пацієнта або відсутністю супроводу, а патронажне таксі не завжди зручно замовляти. Для тяжко і невиліковно хворих переваги будинку для людей похилого віку незаперечні. Що ми пропонуємо?

Умови утримання в санаторії для українців, які досягли похилого віку

  • Поселення в кімнатах з мінімальним складом у кількості від трьох до п’яти сусідів. Обстановка затишна, все необхідне. Цілком допускається привозити з дому речі, що полюбилися, предмети побуту або інтер’єру. Вологе прибирання та провітрювання номерів проводиться щодня. Зміна постелі на ліжках здійснюється за потребою або за бажанням постояльця. За попередньою домовленістю або окремою оплатою можливе персональне поселення. Заздалегідь обговорюється також ліжко спеціальної конструкції, протипролежневий або ортопедичний матрац.
  • Експертне обслуговування із залученням спеціалістів аркушів різних профілів. Навіть у тому випадку, якщо це не основна недуга, присутність фахівця з серцевих та судинних патологій є додатковою страховкою при виникненні можливих ускладнень. На відміну від державних будинків для людей похилого віку у нас патронажне обслуговування надано в комплексі. Аналізи та діагностика в доступі та забезпечують гідну професійну опіку.
  • Послуги медсестри, яка завжди поруч. Цілодобове спостереження постояльців. Реагування за першим покликом. Делікатне, лагідне ставлення до хворих, обтяжених складними, часом невиліковними недугами. Зазначимо, що у геріатричний пансіонат непросто влаштуватися працювати. Спочатку слід ретельна перевірка службою безпеки, а потім психологічний тренінг, завдяки якому молодший патронажний склад відмінно справляється з етичною стороною обслуговування наших клієнтів. Цілком виключені грубість і зневага.
  • Харчування. Столи в їдальні накриваються чотири рази на день. Страви готуються з урахуванням гастрономічних побажань та смакових переваг постояльців. Кухня використовує виключно очищену воду та свіжі продукти. Послуги няні припускають індивідуальне годування для тих пацієнтів, які мають складнощі з їжею — якщо у них тремор, проблеми з ковтанням та інші.
  • Спілкування серед пацієнтів. Бесіди з однолітками дозволяють людям похилого віку відчути себе знову членами суспільства. Це дуже важливий аспект у формуванні позитивного психоемоційного фону, якого зазвичай літні українці позбавлені при знаходженні на амбулаторному лікуванні в домашніх умовах.
  • Прогулянки та перебування на свіжому повітрі. На території, прилеглій до приватного госпіталю «United Center», розташовується рекреаційна зона для того, щоб пацієнти могли відпочивати в ній та спілкуватися. Тим, кому проблематично пересуватися без сторонньої допомоги, використовуючи ходунки та милиці допомагають няні. Для лежачих пацієнтів застосовується інвалідний візок, колісне крісло та каркасні ноші.

Паліативна допомога для невиліковних постояльців та їхніх сімей

Поселення в приватний хоспіс «Єдиний центр» передбачає, що невиліковних хворих опікується паліативна медицина. Саме слово походить від середземноморського позначення верхнього одягу. «Палій» – плащ, накидка, покривало. Античне поняття трансформувалося в медичний термін. Паліативна допомога не намагається вилікувати недугу, яку неможливо зцілити. Вона прагне прикрити біль покривалом сильних анальгетиків, накинути на психіку, стомлену тяжкою хворобою, захисний «плащ» з чуйності та розуміння.

Крім того, приватний геріатричний пансіонат пропонує постояльцям вечірні програми біля телевізійних екранів, спільний перегляд кінофільмів, заняття в кружках за інтересами та настільні ігри. Всі ці заходи забезпечують хворим на психічне розвантаження, поліпшення настрою, а мануальний терапевт відновлює дрібну моторику, самостійність, когнітивні функції.

Зазначимо, що на паліативну підтримку можуть розраховувати і родичі невиліковних страждальців. Сім’ї переживають серйозний стрес, який викликає депресивні стани, що загрожують виникненням психосоматичних відхилень. Щоб родичі не поповнювали ряди хворих, їм надає підтримку фахівці, які докладають зусиль для стабілізації їхнього емоційного стану та відсутності серйозних проблем зі здоров’ям.

✅ Догляд за онкологічними хворими передбачає таку послугу як паліативна допомога?

Так, звісно. Приватний хоспіс «Єдиний Центр» забезпечує такий сервіс як паліативна підтримка для всіх пацієнтів з невиліковними хворобами. Це рак, пневмонія, лейкемія, хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ), остеомієліт, хвороба Альцгеймера, синдром Паркінсона, цукровий діабет та інші. Наші постояльці мають право розраховувати на всебічну опіку та послуги доглядальниці в гігієнічному та побутовому аспектах. Медсестри зобов'язані контролювати своєчасність прийому медикаментів та відвідування фізіотерапевтичних процедур. Няні опікуються хворими цілодобово, годують, переодягають, виводять, використовуючи ходунки та милиці, на прогулянку. Колісне крісло та каркасні ноші застосовуються для проведення часу на свіжому повітрі тих літніх українців, які не піднімаються з ліжка без сторонньої допомоги. В рамках надання паліативної підтримки пацієнти приймають знеболювальні препарати та проходять курс психологічної допомоги, які проводять наші невролог та психолог. Поряд з цим, обслуговуючий персонал хоспісу ввічливий і запобіжний з постояльцями, які, у свою чергу, мають можливість проводити час один з одним, спілкуватися, покращувати психоемоційний стан.

✅ Паліативна допомога входить до послуг хоспісу?

Так, геріатричний пансіонат «Єдиний Центр», де функціонує хоспіс, надає своїм постояльцям паліативну підтримку. Що являє собою паліативна опіка? Її вплив не спрямовано на лікування тяжкої недуги, але прагне позбавлення страждальця від больових відчуттів за допомогою сильнодіючих анальгетиків. Таким чином, біль нівелюється або зникає зовсім, а пацієнт має можливість стабілізувати життєдіяльність, відновити когнітивні здібності, продовжувати радіти кожному дню. Психолог проводить групові чи індивідуальні заняття, оскільки люди з особливими потребами, якими є онкологічні хворі, часто схильні до психоемоційних коливань. Поряд із цим, перебування в суспільстві, об'єднаному приблизно подібним віком, дозволяє їм створити ту структуру, що реалізує такий важливий фактор, як соціальна адаптація. Персонал в особі наших медсестер і нянь всебічно опікується постояльцями та сприяє їхньому активному відпочинку. Вечорами відбуваються спільні перегляди телепередач та кінофільмів, проводяться імпровізовані концерти, діють гуртки за інтересами, а також турніри з настільних ігор.

✅ Як паліативна допомога відбивається на спілкуванні з сім'єю та сусідами?

Зрозуміло, паліативна опіка спрямована не тільки на усунення больового синдрому, але і створення у такому закладі, як приватний хоспіс «Єдиний Центр», сприятливого психологічного клімату. Тяжкі недуги, такі як остеомієліт, цукровий діабет та онкологічне захворювання, нерідко позбавляють пацієнтів природних для здорової людини когнітивних якостей. Тому соціальна адаптація, разом із підтримкою професійних невролога і психолога, допомагають їм повернутися до нормального функціонування у суспільстві. Заняття рукоділлям, настільні ігри, аматорські театралізовані вистави допомагають одноліткам, що страждають, налагодити контакт один з одним. Значення довірчих розмов важко переоцінити для невиліковно хворих людей похилого віку українців. Вечірня кінозала та паркова зона на прилеглій до госпіталю території зближують пацієнтів, дозволяють ділитися наболілими та радісними моментами, налагодити психоемоційне тло. Щодо спілкування з родичами, то для цього створено всі умови — цілодобове підключення до мережі Інтернет та телефонія. Доглядальниці раді допомогти у пристрої сеансу відеозв'язку за допомогою мобільного додатка. У будинку для людей похилого віку обладнано спеціальне приміщення для сімейних заходів та приватного спілкування.

Статті
Результативне відновлення після інсульту вимагає від родини постраждалого повної самовіддачі

Дуже небезпечне для життя будь-якої людини гостре порушення кровообігу в судинах голови призводить до загибелі тисяч нервових клітин у тканинах мозку. Зазначимо, що інсульт розташований на другому рядку фатального рейтингу у світовій статистиці серед причин загибелі жителів нашої планети (на першому місці — ішемічна хвороба серця), які найчастіше фіксує ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я). Тож…

Комфортний будинок престарілих (Кривий Ріг) — це не просто послуги хоспісу, але установа, де доступне відновлення

Інваліди та люди з особливими потребами, що досягли поважних років, не просто потребують делікатної опіки та приємного проведення часу. Для багатьох з них важливими є реабілітація та відновлення, оскільки загострення серцево-судинних патологій (інсульт, інфаркт) позбавляють їх можливості почуватися повноцінним членами суспільства. Дійсно, органічні дисфункції після інфаркту міокарда або наслідки ішемічного інсульту часто призводять до втрати…

Правильна реабілітація після інфаркту нівелює стресогенні фактори та зміцнює мотивацію оздоровлення

Управління своїми емоціями — це дуже цінна навичка, яку необхідно опанувати тим пацієнтам, що перенесли інфаркт міокарда. Формування здорового способу життя, що унеможливлює хронічний стрес і перманентну тривожність, дуже важке для українських громадян в об’єктивній ситуації, яку вже 2,5 роки посилює війна в Україні. Особливо напружено почуваються інваліди та люди, що досягли поважних років. Депресія,…